Aktualności

​Wszyscy mocno liczymy na powtórkę z ostatniego piłkarskiego weekendu w wykonaniu naszych wiodących drużyn, poniżej rozkład jazdy od I zespołu do CLJ U15.

Jedyną drużyna, która będzie rywalizować w Grodzie Bachusa jest I zespół Piłkarskiego Falubazu, który na własnym stadionie w sobotę 30.09.2017 podejmie zawsze silny 
BKS 'Stal' Bielsko-Biała. Zespół ze Śląska w ostatniej kolejce pauzował, a mecz został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych. Kolejkę wcześniej pokonał na wyjeździe rezerwy Zabrzańskiego Górnika 1-0, mimo to Bielszczanie zostali ukarani walkowerem na korzyść Górnika, ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika, który na boisku pojawił się w 88 minucie.
Sobotni przeciwnik Zielonogórzan w tabeli plasuje się na 9 miejscu z dorobkiem 12 punktów, co oznacza, że w przypadku zwycięstwa KSF zrównałby się punktowa z gośćmi. Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Misia, po ostatnim wysokim wyjazdowym zwycięstwie nad Polonią Głubczyce 1-5 przedłużyła serię meczów bez porażki do trzech. Jak mówią sami zawodnicy, chcąc dać z siebie wszystko, żeby tą serię przedłużyć. 
Czy można mówić o pojedynku Dawida z Goliatem? Raczej nie... BKS pomimo hucznych zapowiedzi kolejny sezon kręci się w środkowej strefie tabeli, apetyty są ogromne, jednak nie przekłada się to bezpośrednio na wyniki uzyskiwane przez jedenastkę Bielszczan. Na pewno jednak nie można do rywala podejść ulgowo, to doświadczona ekipa posiadają kilku piłkarzy z przeszłością w wyższych ligach. 

Jedno jest pewne, nasi młodzi zawodnicy podejdą do meczu skoncentrowani na 100% i dadzą z siebie maksimum możliwości. Serdecznie zapraszamy od godziny 16.00 na ulicę Sulechowską 37, boisko dolne! Młody piłkarzu Akademii, zabieraj rodziców i jutro widzimy się na stadionie! Razem budujmy Piłkarski Falubaz!

Zespół CLJ U19 udał się w daleką podróż do Gdynii, sztab szkoleniowy i zawodnicy do trójmiasta wyruszyli już w piątek, aby podejść do meczu możliwie jak najlepiej przygotowanym. Zwycięstwo w ostatni weekend przeciwko Warcie Gorzów dodało młodym piłkarzom wiary w siebie, tym bardziej, że były to pierwsze 3 punkty w bieżącym sezonie. Arkowcy to czołowa drużyna Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej, zajmująca od kilku na koniec sezonu miejsca w pierwszej piątce. Trzy ostatnie mecze drużyny z Gdyni kończyły się podziałem punktów. Jak mówi trener Górecki 'mamy plan na ten mecz, chcemy zagrać pełne 90 minut, jak połowę przeciwko Pogoni Szczecin, wówczas możemy liczyć na korzystny rezultat z bardzo silnym rywalem'.
Pierwszy gwizdek arbitra jutro 30.09.2017 o godzinie 13.00.

Drużyna CLJ U17 prowadzona przez trenera Bartosza Siemińskiego czeka nie lada wyzwania, w sobotę 30.09.2017 o godzinie 11.00 zmierzą się w derbach lubuskiego w Gorzowie z tamtejszym Stilonem. Takie mecze zawsze mają dodatkowy smaczek, a nasza drużyna będzie chciała wygrać tym bardziej, że może to być pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna radzi sobie świetnie na własnym stadionie, gorzej jest w meczach wyjazdowych, a więc liczymy na przełamanie. Falubaz w chwili obecnej zajmuje 4 miejsce w tabeli, a w przypadku zdobyczy 3 punktów może wskoczyć na podium. Stilon z dwoma punktami mniej plasuje się o jedno miejsce niżej, z tym że w perspektywie ma mecz zaległy przeciwko liderowi Zagłębiu Lubin.
Trzymamy kciuki i liczymy na pierwszy wyjazdowy komplet punków!

Swój kolejny mecz w CLJ U15 rozegra drużyna trenera Szymańskiego. O godzinie 12.00 w sobotę pierwszy gwizdek w Opolu da znak do rozpoczęcia zawodów pomiędzy miejscowym MKS MOSiR Opole a KS Falubazem Zielona Góra. Drużyna nasza w tabeli zajmuje miejsce szóste, tracąc do gospodarzy 4 punkty (miejsce czwarte). Warto zaznaczyć, że pomimo porażki w ostatniej kolejce przeciwko Śląskowi Wrocław 0-3, trzy oczka powędrowały na konto zawodników KSF, przyczyną występ w drużynie Śląska nieuprawionego zawodnika, co poskutkowało walkowerem na korzyść naszej ekipy. W każdym kolejnym spotkaniu widać progres w grze młodego zespołu, który stawia pierwsze kroki przeciwko rywalom spoza granic województwa, przeskok jakościowy jest widoczny i bardzo trudny, wierzymy jednak, iż rzetelna praca przyniesie wymierne efekty w postaci zebranego doświadczenia na kolejne lata przygody z piłką nożną.

Zespół rezerw pierwszej drużyny wybiera się na spotkanie A KLASY do Nowego Miasteczka, gdzie przeciwnikiem będzie miejscowy MKS. Młode Falubazy będą zbierać kolejne szlify w piłce seniorskiej, co jest bardzo potrzebne do płynnego przejścia na wyższy poziom. W przypadku zwycięstwa nad gospodarzami tego pojedynku, ekipa trenera Szaciłło ma szanse wyraźnie podskoczyć w ligowej tabeli, wyprzedając między innymi sobotniego przeciwnika. Mecz ten zaplanowano na sobotę 30.09.2017, na godzinę 15.00. Trzymamy kciuki!

Patryk Czubak